BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Dzielnicowy o gołębim sercu

Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Funkcjonariusz, do którego każdy może zwrócić się o pomoc, poradę prawną czy przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Asp. Grzegorz Bączek – dzielnicowy z Jasienicy dowiódł, że nie zapomina o swoich podopiecznych. Mimo, iż nie są już mieszkańcami jego rejonu w dalszym ciągu troszcząc się o ich los. W miniony czwartek odwiedził 86-letnią mieszkankę Łaz, która przebywa aktualnie w domu opieki.

Asp. Grzegorz Bączek na co dzień troszczy się o bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości Łazy, Świętoszówka, Grodziec, Biery i Bielowicko. Wczoraj wspólnie z Magdaleną Męcnarowską - pracownicą socjalną Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy odwiedził byłą mieszkankę Łaz, panią Emilię. 86-letnia kobieta przebywa obecnie w domu opieki „Samarytanin” w Bielsku- Białej. Przez długie lata była mieszkanką miejscowości Łazy. Ze względu na trudną sytuację rodzinną mieszkała zupełnie sama w ciężkich warunkach bytowych. Z wiekiem coraz trudniej było wykonywać jej bieżące prace: palić w piecu czy robić codzienne sprawunki, w których niejednokrotnie pomagali jej najbliżsi sąsiedzi. Dzielnicowy podczas obchodu rejonu systematycznie odwiedzał panią Emilię, niosąc pomoc. W zeszłym roku, w okresie zimowym z inicjatywy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy oraz przy aktywnej pomocy dzielnicowego, udało się znaleźć miejsce dla pani Emilii w bielskim domu opieki, gdzie w nieporównywalnie lepszych warunkach seniorka może godnie spędzać czas na spacerach i rozmowach z innymi pensjonariuszami.

Źródło: Policja Bielsko-Biała dodano: 2017-09-09 | autor: Region
 
 
er
zdjecia sie nie wczytują
2017-09-09
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.091 sek.