BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Zorganizuj akcję "Zerwijmy łańcuchy" w swoim mieście

7 października odbędzie się XI już edycja ogólnopolskiej akcji „Zerwijmy łańcuchy”. To happening, który odbywa się w ponad 40 miejscowościach w Polsce po to, by zwrócić uwagę na problem psów trzymanych nieraz przez całe życie na krótkim łańcuchu, bez wody i jedzenia.
 
Organizatorzy akcji cały czas szukają koordynatorów lokalnych. Protesty organizowane są w centrach miast, gdzie zostaną ustawione budy, do których każdy, kto tylko chce, może się przywiązać, by zobaczyć i poczuć na własnej skórze, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego.
 
Co roku w akcji biorą udział: znane osoby, miłośnicy zwierząt, dorośli i dzieci, a także instytucje, fundacje i placówki oświatowe. Nawet kilkuletnie przedszkolaki angażują się w protest, przygotowując samodzielnie plakaty i malując budy. Zarówno dzieci, ich rodzice, jak i nauczyciele chętnie biorą udział w akcji, bo wiedzą, że w ten sposób możemy dać głos tym, którzy sami tego głosu nie mają – psom na łańcuchach.
 
Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić chęć organizacji happeningu poprzez formularz na stronie: http://www.zerwijmylancuchy.pl/dolacz-do-nas/.
 
Więcej informacji o tym, dlaczego protestujemy, znajduje się tutaj: http://www.zerwijmylancuchy.pl/o-akcji/.
 
Materiały do pobrania, wśród nich plakaty i konspekty lekcji dla nauczycieli dotyczące opieki i praw zwierząt, można znaleźć pod tym linkiem: http://www.zerwijmylancuchy.pl/do-pobrania/.
 
Relacje z poprzednich edycji akcji: http://www.zerwijmylancuchy.pl/category/aktualnosci/.
 
Wszystko o happeningu „Zerwijmy łańcuchy” na stronie akcji - http://www.zerwijmylancuchy.pl/.
 
Organizatorem akcji jest redakcja portalu Psy.pl


dodano: 2017-09-08 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.088 sek.