BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Ratusz wybuduje 211 mieszkań

Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na budowę 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem i uzbrojeniem przy ulicach Wapiennej i Solskiego. W ciągu czterech lat powstanie 211 mieszkań za kwotę ok. 48 mln zł. 

 
Inwestycja będzie obejmować budowę 6 budynków wielorodzinnych w układzie klatkowym z wbudowanymi garażami (4 budynki 3-klatkowe i 2 budynki 4-klatkowe). Budynki zakwalifikowano jako niskie. Łącznie w budynkach znajdzie się 211 mieszkań (w tym 40 dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowanych na parterach budynków) oraz 94 garaże i komórki lokatorskie. Mieszkania wyposażone będą we wszystkie niezbędne instalacje i oddawane w stanie deweloperskim do indywidualnego wykończenia przez najemcę. 
 
Zespół mieszkaniowy zostanie połączony komunikacyjnie z istniejącą siecią dróg poprzez dwa zjazdy na ulice Wapienną i Solskiego. W fazie budowy taki układ umożliwi etapową realizację robót z wykorzystaniem jednego zjazdu jako zjazdu technologicznego. Wewnętrzny układ komunikacyjny oparty będzie o sieć dróg, ciągów pieszo-jezdnych, parkingów oraz chodników. W nowym kompleksie powstanie łącznie 170 miejsc parkingowych. Zagospodarowanie terenu będzie obejmowało m. in. budowę 6 śmietników, murów oporowych, schodów terenowych, 2 placów zabaw dla dzieci młodszych i starszych, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz tereny do rekreacji i odpoczynku oraz zieleń. 
 
Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 28 września. Inwestycja powinna zostać zakończona w ciągu 47 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Przedsięwzięcie to może pochłonąć z miejskiego budżetu nawet 48 mln zł. 


dodano: 2017-09-07 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.087 sek.