BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Kolejne sukcesy modelarzy

Modelarze z Mazańcowic zdobyli kolejne nagrody podczas VIII Festiwalu Modelarskiego w Jaworznie. Festiwal odbył się w miniony weekend, 2 i 3 września. Łącznie do konkursu zgłosiło się 130 modelarzy, którzy zaprezentowali 390 modeli. 

Modelarze z Klubu Modelarskiego „Ikar”, działającego przy filii w Mazańcowicach Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy uzyskali następujące wyniki: Dariusz Furtak za Transporter Gąsienicowy Sd. Kf.z 9 i Tadeusz Duda modelami: Śmigłowiec MI-1 oraz Samolotu Lublin R-VIII zdobyli pierwsze miejsca. Trzecie miejsce za Samolot SOPWITH CAMEL oraz Samochód VOLKSWAGEN zdobył Michał Wojnar. Nagrodę specjalną otrzymał Witold Szendzielarz za Samolot LUBLIN R XIII, zaś Statuetkę Jaworka otrzymał Dariusz Furtak, natomiast Puchar Wydawnictwa MAŁY MODELARZ otrzymał Michał Wojnar za Samolot TYPHOON, z kolei wyróżnienia otrzymali Wojciech Szendzielarz - za Auto Chevrolet Camaru oraz Antoni Barnaś - za Chatkę Baby Jagi. 

W grupie najmłodszej bardzo dobrze zaprezentowali się również modelarze z KM DEDAL z Domu Kultury w Wapienicy. 

Wyróżniono modele: 

Szybowiec SZD 22 MUCHA - Mileny Majki 

Figurkę Bolesława Chrobrego – Emili Bogacz 

Czołg PANTERA – Franciszka Ślusarczyka 

Budowlę CHATKA BABY JAGI – Przemysława Penkały 

POJAZD KOSMICZNY MARS – Igora Harlenderadodano: 2017-09-05 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.090 sek.