BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

W Rudzicy budują zaplecze sportowe

 Obok boiska sportowego przy kompleksie oświatowym w Rudzicy powstaje budynek zaplecza sportowego. Będzie tu również miejsce na salę do treningów Bocci.

 Za szkołą w Rudzicy tworzy się prawdziwy kompleks sportowy – w sąsiedztwie wielofunkcyjnego Orlika ze sztuczną nawierzchnią, umożliwiającą grę praktycznie przez cały rok, oraz trawiastego boiska piłkarskiego, teraz powstaje budynek zaplecza sportowego. Nowy obiekt będzie miał też specjalną kondygnację z salką i zapleczem, przystosowanymi do poruszania się po nich osób na wózkach.

Zaplecze ułatwi organizację treningów i rozgrywek na sąsiednich boiskach, budujemy je z myślą zwłaszcza o naszych najmłodszych mieszkańcach. A jednocześnie stwarzamy warunki do treningów i aktywizacji osób niepełnosprawnych i wsparcia ich sportowych pasji – wyjaśnia wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna. Z drugiej kondygnacji będą bowiem korzystali przede wszystkim zawodnicy Bocci, dyscypliny, która z powodzeniem rozwija się w Rudzicy.

Przypomnijmy, że Damian Iskrzycki, niepełnosprawny sportowiec i mieszkaniec Rudzicy, osiąga międzynarodowe sukcesy, m.in. ostatnio zdobył złoty i srebrny medal podczas europejskich regionalnych mistrzostw BISFed 2017 Poznań Regional Open Championships. Gra w Bocci polega na wrzuceniu na boisko bili białej, a następnie umieszczeniu w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru. Wymaga taktycznego myślenia, strategicznego planowania rozgrywki i umiejętności przewidywania zagrań przeciwnika. Zawodnicy niepełnosprawni mogą korzystać z pomocy innej osoby.

Powstający budynek będzie graniczył ze skarpą za szkołą w Rudzicy, na wyższą kondygnację będzie można wjechać na wózku wprost z parkingu. Niżej, z wejściem skierowanym na boiska, znajdować się będzie zaplecze sportowe z szatniami, natryskami i magazynami. Całość powierzchni użytkowej wyniesie 313 mkw., na dole będzie 166 mkw. zaplecza, na górze zaś salka o powierzchni 132 mkw. oraz kilka pomieszczeń pomocniczych. Prace budowlane kosztować będą 1,48 mln zł, potrwają do końca września przyszłego roku.

Źródło: UG Jasienicadodano: 2017-08-23 | autor: Region
 
 
obserwator
Bodzio57 zamiast zajmować się zapleczem sportowym w Rudzicy ,zajmij się chodnikiem z Bielowicka do szkoły do Wieszcząt.Dzieci chodzą drogą
2017-09-01
 
obserwator
bodzio57 znowu w akcji
2017-08-26
 
d
sprawa jest arcyboleśnie prosta: Jasienica, Międzyrzecze, Rudzica - to tam jest najwięcej wyborów i ich liczba stale rośnie (nowe domy). a Iłownica, Roztropice, Bielowicko? niestety za mało ludne tereny. więc można je pominąć. bo tu głosów za mało ...
2017-08-24
 
simon
Mam wrażenie że gmina Jasienica kończy się na Rudzicy. A w Iłownicy jak było tak jest. Nawet placu zabaw nie są wstanie zrobić. Nie mówiąc o nowych chodnikach, przystankach autobusowych z czasów komuny, itd. Jednym słowem porażka.
2017-08-23
 
bodzio57
Pełen szacunek dla Pana Damiana Iskrzyckiego za Jego sukcesy. Proszę tylko o wyjaśnienie dlaczego na grę w Bocci mamy wydać 1,5 mln zł z naszych podatków. Osób niepełnosprawnych w gminie Jasienica jest wiele, i mają różne pasje. Czy pan wójt też spełni ich oczekiwania?
2017-08-23
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.090 sek.