BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Motocyklista wywiódł w pole radiowóz

Nawet do 5 lat za kratami grozi 21-letniemu motocykliście, który uciekał przed policyjnym pościgiem. Sprawca uciekał na jednośladzie, w którym zagiął tablicę rejestracyjną tak, aby uniemożliwić identyfikację numerów. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladami. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali informację o motocyklistach, którzy w Mesznej, na wiadukcie wiodącym nad drogą ekspresową S-1, urządzili sobie wyścigi i jeździli na jednym kole, stwarzając poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na widok policyjnego radiowozu sprawcy zaczęli uciekać w różnych kierunkach. Policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania i rozpoczęli pościg za kierującymi jednośladami. Motocykliści nie reagowali na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające ich do zatrzymania i kontynuowali ucieczkę. W czasie pościgu mundurowi zrównali się z jednym z uciekinierów, który wcześniej celowo zagiął tablicę rejestracyjną w swoim pojeździe, aby uniemożliwić identyfikację numerów. Zabieg ten nie powiódł się, bo policjantom udało się odczytać numery. Uciekający kierowca jednośladu łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Jechał z dużą prędkością i omal nie doprowadził do kolizji z radiowozem. W pewnym momencie skręcił w wyboiste pola, zmuszając policjantów do przerwania pościgu. Mundurowi ustalili adres zamieszkania sprawcy, jednak nie zastali go w domu. Po niespełna godzinie, mężczyzna zgłosił się do komisariatu w Szczyrku, gdzie przyznał się do kierowania jednośladem oraz ucieczki przed policyjnym pościgiem. Nie posiadał prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

21-latek odpowie nie tylko za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki, ale także za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Za przestępstwo to grozi mu do 5 lat za kratami. Na uciekiniera sąd może też nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Źródło: Policja Bielsko-Białadodano: 2017-08-17 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.090 sek.