BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

To tylko plotki?

Mimo zapewnień władz gminy Kozy, rodzice uczniów miejscowego gimnazjum jak i liceum ogólnokształcącego nadal obawiają się o to, że po przekształceniach w gminnej oświacie, ich pociechy będą kończyć zajęcia w późnych godzinach popołudniowych. Nastroje podsycają plotki, które mówią o tym, że to gimnazjaliści mogą chodzić do szkoły na „drugą zmianę”.

Przypomnijmy, iż w lutym Rada Gminy Kozy podjęła uchwałę w sprawie zamiaru przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z siedzibą w Kozach Plac ks. Karola Kochaja  W treści uchwały czytamy, iż Rada Gminy wyraża zamiar przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z siedzibą w Kozach Plac ks. Karola Kochaja 1 poprzez zmianę siedziby szkoły z dniem 1 września 2017 r. Siedzibą Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego będzie ul. Szkolna 20 w Kozach, czyli budynek Gimnazjum im. Jana Pawła II. Rodzice uczniów byli mocno zaniepokojeni, że podjęta uchwała nie była z nimi konsultowana. Obawiali się przede wszystkim wprowadzenia dwuzmianowego systemu nauczania. Władze gminy zapewniały jednak, że uczniowie nie będą kończyli lekcji w późnych godzinach popołudniowych.

Mimo tych zapewnień wieś huczy od plotek, o których informowała Iwona Baron podczas czerwcowej sesji Rady Gminy Kozy. - Są plotki w naszej wsi, że gimnazjum będzie chodziło po południu. Proszę o sprostowanie tej informacji. Gimnazjaliści są na razie w szoku. Zamiast odpoczywać, to denerwują się – zwracała się do wójta radna Baron. - Jeśli chodzi o popołudniowe zmiany, to ktoś puszcza plotki. Plany będą tworzone. W wakacje uczniowie powinni odpoczywać i zgodnie z postanowieniami Rady od 1 września liceum przenosi się do siedziby gimnazjum. (…)Trzeba przetrzymać rok szkolny 2017/2018 w takich warunkach, bo za rok będzie lepiej – mówił wójt Krzysztof Fiałkowski.

Więcej na temat połączenia szkół w Kozach pisaliśmy w artykułach „Wójt nie miał czasu dla rodziców” i „Nadchodzi czas rozliczeń” (kliknij tytuł aby przeczytać).dodano: 2017-08-14 | autor: Region
 
 
imak
Nie przetrzyma,popuści !!W pory.
2017-08-16
 
kami
Sam sobie przetrzymaj!
2017-08-15
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.092 sek.