BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

W razie potrzeby wójt udzieli ślubu

Jeden z koziańskich radnych twierdzi, iż zawarcie związku małżeńskiego w tamtejszym Urzędzie Stanu Cywilnego może stanowić problem. Urzędnicy przyznają, iż w sierpniu faktycznie jednostka ta boryka się z problemami personalnymi, ale w razie potrzeby ślubu może udzielić nawet wójt.

Podczas jednej z niedawnych sesji Rady Gminy Kozy członek tego gremium, Robert Osierda, pytał czy w miesiącu sierpniu Urząd Stanu Czynnego będzie czynny. - Ponoć nasi mieszkańcy muszą umawiać się do innych gmin na zawarcie związku małżeńskiego – informował radny.

Do kwestii poruszonej przez Osierdę odniosła się sekretarz gminy, Monika Olma. - W chwili obecnej mamy jednego pracownika w USC, zastępcę kierownika. Drugi pracownik jest nieobecny. Z informacji jaką uzyskałam, do tej pory nie było żadnych problemów z udzielaniem ślubów. Dwa razy w miesiącu, w soboty, udzielamy ślubów. Musicie państwo zrozumieć, że pani w USC też potrzebuje wolnych sobót. Jeżeli chodzi o sierpień, rzeczywiście nie będzie pani zastępczyni do 21 sierpnia, ale mówiła, że nie miała żadnych zgłoszeń dotyczących ślubów w tym okresie. Także nie wiem kto miał takie problemy. Jeśli chodzi o inne zadania z zakresu USC, jest obecny pan wójt i nie będzie tu żadnego przestoju. Ludzie mogą umierać i rodzić się w tym czasie – zakończyła sekretarz gminy.

O płynnym funkcjonowaniu USC przekonywał wójt gminy Krzysztof Fiałkowski, który w razie potrzeby może również dopełnić formalności związanych z udzieleniem ślubu. - Ja już udzielałem kilku ślubów w USC. W momencie kiedy nie ma pani Lucyny, to wójt lub inna osoba mogą dopełnić wszelkich formalności – uspokajał wójt Kóz.dodano: 2017-08-12 | autor: Region
 
 
podatnik z państwowego przymus
Pani Lucyna niezastąpiona ?,nie może to być.Nie ma ludzi niezastąpionych,jak by byli niezastąpieni,to cmentarze byłyby puste.
2017-08-24
 
podatnik
Ludziska wyluzujcie. Sezon urlopowy, trochę zrozumienia. Przecież terminy ślubów ustala się dużo wcześniej, nie zamknęli wydziału, wszystkie dokumenty są wystawiane a Wójt jako kierownik usc z automatu może przecież zastąpić swojego z-ce.
2017-08-16
 
wesoły Romek
Ciekawe ile tych par,którym udzielił ślubu,jest już po rozwodzie ?Tak się tylko pytam,a nie chcę nowych par,którym trafi się taka gratka ; straszyć !!
2017-08-13
 
Romek
Dużo lepiej mu idzie udzielanie ślubów niż zarządzanie. Kanalizacji jak nie było tsk nie ma. Budowa przedszkola zrujnowała budżet gminy, a gdyby nie MSW i program PIS nie byłoby żadnego posterunku. Niech lepiej siedzi w USC i udziela tych ślubów, TYLKO.
2017-08-13
 
pro bono
A i tak wszyscy walą do Biedronia ,do Słupska.Podobno są kolejki !!
2017-08-13
 
Bono
a dlaczego miałby nie udzielić? artykuł beznadziejny, zresztą kolejny...
2017-08-12
 
Regionalna Koza
Jakiś idiota pisał ten artykuł... Durna sensacja
2017-08-12
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.087 sek.