BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Nowa Shazza pochodzi z Kaniowa

Monika Gładysz od najmłodszych lat wykazywała zdolności artystyczne. Już w podstawówce założyła wraz z koleżankami swój pierwszy zespół, który coverował piosenki zespołu „Spice Girls” bardzo popularnego w latach dziewięćdziesiątych. Występowała w nim jako Mel C na wszystkich najważniejszych uroczystościach szkolnych szlifując w ten sposób obycie sceniczne. W podstawówce była też główną solistką w ludowym zespole, który zdobywał szereg nagród na okolicznych konkursach.

Lata gimnazjum i liceum  spędziła pod znakiem szkolnych zespołów, a nawet mimo zawadiackiego charakterku śpiewała w chórze kościelnym i odśpiewywała psalmy mszalne. Potem zawirowania życia pokierowały ją na studia w innym kierunku. Ukończyła Beskidzką Wyższą Szkołę Umiejętności w Żywcu z tytułem licencjat kosmetolog i Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach z tytułem magister odnowy biologicznej. Artystyczna dusza jednak szybko dała o sobie znać i w czerwcu 2014 roku ukończyła szkołę aktorską „Art-play” w Chorzowie.

Międzyczasie zaproponował jej współpracę producent Marcin Kiljan. Owocem tej współpracy były dwa zespoły: disco polowy „Black Cats”, oraz rockowo-popowy „Hydra”, w których Monika była wokalistką. Piosenki „Black Cats” miały swoją premierę na stacji Disco Polo Music. Zespół Hydra grał muzykę popową z domieszką rocka i brzmieniami klubowymi. W skład zespołu na czele z Moniką wchodziły osoby mające spore doświadczenie na rynku muzycznym: Krzysztof Podstawka (gitara), Marcin Kiljan (gitara basowa), Zdzisław Kalinowski (klawisze), Paweł Markiewicz (perkusja) .W przeszłości muzycy Hydry współpracowali z artystami tej miary, co In Grid, Blue Cafe, Ivan Komarenko, Halina Frąckowiak, Ewelina Flinta, Rafał Brzozowski czy Czerwone Gitary. Dla Moniki była to pierwsza furtka do świata show bussinesu. Zespół spotkał się z dużym zainteresowaniem lokalnych mediów.

W 2015 roku zaintrygowała się nią jedna z największych wytwórni na świecie, ale niestety nie podpisano kontraktu ze względu na nieporozumienia. Dwa lata później Monika podpisała kontrakt z Wytwórnią Konkol Music. Wokalistka z Kaniowa na co dzień pracuje jako modelka i promuje takie światowe marki jak : Ferrari, Infiniti, Extreme sport Channel. Brała udział w programie telewizyjnych „Hot or Not „ na stacji Viva Polska gdzie dostała się do półfinału i grała liczne epizody w serialach m. innymi „Galeria” i reklamach np. „Wawel”

 Teraz nadszedł czas na kolejne wyzwania. Jakie one będą? - Robić co najmniej tak dobrą muzykę jak królowa Shazza w latach dziewięćdziesiątych. Tłumy bawiące się przy moich piosenkach, to moje marzenie czyli cel – wyznaje Monika. dodano: 2017-08-07 | autor: Region
 
 
nico
Dupa i ładna ale talentu BRAK!
2017-10-25
 
Gabriel
dupa ładna nie powiem
2017-08-09
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.087 sek.