BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Przekształcenie z poparciem wójta

Koło Gospodyń Wiejskich w Janowicach zdecydowało się na przekształcenie w stowarzyszenie. Panie podjęły tę decyzję na zebraniu w dniu 15 lipca, natomiast 29 VII zostały przegłosowane wymagane prawem uchwały, wybrano zarząd i komisję rewizyjną, zatwierdzono również statut.

Krystyna Norymberczyk, prezes Koła, wyjaśnia: Z zewnątrz zmienia się w zasadzie niewiele - wszystkie wybrane w grudniu członkinie zarządu pozostały na swoich stanowiskach, taka sama będzie również nazwa - z dodanym członem "Stowarzyszenie". Jednakże przekształcenie da nam wymierne korzyści - staniemy się organizacją pożytku publicznego z możliwością pozyskiwania 1% podatku, będzie łatwiej ubiegać się o środki zewnętrzne. Chcemy ponadto dzierżawić lokal "Kogutek" w centrum Janowic na nasze cele statutowe.

Obecnie dokumentacja czeka na formalną rejestrację w KRS. Inicjatywa ma pełne poparcie wójta Artura Beniowskiego oraz społeczeństwa Janowic. KGW liczy 68 członkiń czynnych aktywnie włączających się w życie społeczne gminy Bestwina.

Źródło/zdjęcie: UG Bestwinadodano: 2017-08-06 | autor: Region
 
 
T U N K
To taki sam jak ten łysy karierowicze bez pomysłu do gminy.
2017-08-07
 
Best
Ten wójt tylko do tego się nadaje...
2017-08-06
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.090 sek.